Comunitatea FuCk1N
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Comunitatea FuCk1N

Forumul serverului dar si clanului FuCk1N
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
 

  [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic

In jos 
AutorMesaj
DarkSoul

DarkSoul


Mesaje : 13
Data de inscriere : 17/12/2010

 [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic Empty
MesajSubiect: [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic    [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:11 pm

Introducere:
Este o metoda foarte eficienta , dar va trebuie putina rabdare sa intre lumea pe server.
Eu am aplicat-o pe serverele mele pentru ca jucatorii fideli care s-au saturat de toti codatii care se tot inmultesc si au IP-uri dinamice.

Download:dproto 0.3.5

Configurare:
- Trebuie sa-ti updatezi serverul la zi
pe linux


Code:
./steam -command update -game cstrike -dir . -verify_all



pe windows


Code:
hldsupdatetool -command update -game cstrike -dir . -verify_all



- Il crackuiesti cu dproto , versiune 0.3.4 sau mai noua
- Editezi dproto.cfg , cauti


Code:
cid_NoSteam47 =
cid_NoSteam48 =



si il setezi asa


Code:
cid_NoSteam47 = 5
cid_NoSteam48 = 5



- Editezi server.cfg
si scrii undeva in josul configului


Code:
dp_rejmsg_nosteam47 "Counter-Strike-ul tau e prea vechi pentru a juca pe acet server, descarca patchul pentru update de pe www.myweb.com"
dp_rejmsg_nosteam48 "Counter-Strike-ul tau e prea vechi pentru a juca pe acet server, descarca patchul pentru update de pe www.myweb.com"



Asta inseamna ca cei care au Counter-Strike cu protocol vechi (p47) nu vor putea sa mai intre pe server , la fel si pentru cei care au p48 , si vor primi kick cu mesajul de mai sus
Vor putea intra doar cei cu Steam Cs1.6 , si cei cu NonSteam p48 care folosesc unul din emulatoarele (revEmu , hCupa's SteamEmu ) si fiecare jucator va avea SteamID propriu.
Astfel banurile se vor putea da pe aceste SteamID-uri generate de emulatoarele respective care sunt unice si nu se schimba indiferent daca isi reinstaleaza cs-ul sau chiar windows-ul.
+ Veti putea folosi toate pluginurile care sunt facute in special pentru servere steam only. (nu sunt multe din astea dar care sunt le veti putea folosi)

O imagine din joc cu playeri folosind Cs1.6 v42 sau patchul de update si jucatori cu Steam Cs1.6
Patch-ul de update l-am postat aici => http://extreamcs.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=55911
Are aproximativ 25 MB
Se instaleaza rapid
NU schimba nimic in in jocul vostru in afara de dll-uri pentru update
Am sa continui sa-l updatez in caz ca apar probleme cu el.

Daca ajuta pe cineva e bine ... daca nu , asta este.Oricum sunt de parere ca pana la urma p47 va trebui sa dispara din circulatie , asa cum a disparut si p46.

Sus In jos
 
[Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial Cumparare & Instalare & Joc
» Tutorial Bhop
» Tutorial Strafe
» Tutorial SURF
» Tutorial Anti-FuCkOff

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea FuCk1N :: Counter Strike :: Tutoriale-
Mergi direct la: